piątek, 11 lutego 2011

Różowy deser z granatemJakiś taki czas podsumowań mnie dopadł i nie chce opuścić. Człowiek (w sensie, że ja, odpowiadając pani P. na pytanie;)) chodzi po ulicach, zachwyca się i znajduje coś "nowego" w czymś, co mijał już miliony razy.. hmm... ale grunt, że bilans podsumowań jest dodatni.
Człowieka dopadają różne informacje, nie zawsze szczęśliwe, o ludziach mniej lub bardziej bliskich i chciałoby się rzec "Z życiem nie wygrasz.."
;), ale ponieważ jest to najgłupsza rzecz na świecie jaką kiedykolwiek usłyszałam, to tego nie powiem (dopiero teraz mnie to szczerze bawi). Powtórzę za to mądrzejsze słowa ks. Twardowskiego, że "w życiu musi być dobrze i niedobrze. Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze.". Ale jednocześnie "chodzi o to, by być trochę niemożliwym"(chyba Oscar Wilde..?). I o tym będę pamiętać i to będę do upadłego powtarzać tym, którzy pociechy szukać będą.
Ponieważ mam dziką potrzebę spojrzenia na świat prze różowe okulary, serwuję różowy deser. A muzyka na dziś? PROSZĘ BARDZO.

Składniki na dwie osoby:
- granat
- 150g serka homogenizowanego
- 150 twarożku chudego
- 3 łyżki syropu klonowego
- 6 łyżek granoli
- pół laski wanilii
możesz użyć serka homo waniliowego i też będzie.. :)

Przygotowanie:
Twarożek rozdrobnić widelcem, wymieszać z serkiem homo. Granat przeciąć na pół i wyjąć różowy środek przytrzymując owoc nad naczyniem i stukając w niego łyżeczką - samo wypadnie. Odsączyć z soku (można go sobie wypić z wodą) i przełożyć do serków. Wanilię przeciąć na pół i zebrać nasiona przeciągając nożem przez długość wanilii. Dodać syrop klonowy i nasiona wanilii do serków, wymieszać delikatnie. Na dno miseczek włożyć po kilka łyżek granoli, najlepiej własnoręcznie przygotowanej, na to wyłożyć serek z granatem i udekorować - u mnie herbata z kwiatów dalii.
Smaczne także jako nadzienie do naleśników czy dodatek do racuchów.

Czas: 5 min
Przygotowanie: banalne
Dostępność składników: na Moim Prywatnym Końcu Świata w sklepie nie znajdziesz "normalnych" produktów, ale granaty mają :P


4 komentarze:

 1. chetnie zjadlabym taki deser:)

  OdpowiedzUsuń
 2. świetna rzecz:) Uwielbiam serek homo, a w tak innowacyjnym połączeniu z granatem, jestem pewna, że by mnie tym bardziej zachwycił:)

  P.S. A granat, to chyba ukochany owoc mojego Brata:)

  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. lubię te granatowe ziarenka:-)

  OdpowiedzUsuń
 4. w sam raz na śniadanie ^_^

  OdpowiedzUsuń